Adres

Erenköy Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No:272 Mormin Apt. Kat:1 D:7 Kadıköy İstanbul

Telefon

0216 478 12 52

0544 346 24 16

Email Adres

info@terap-ist.net

Yetişkin Eğitimleri

Grup çalışmaları
“Öfke kontrol programı
“Transaksiyonel Analizle Kendine Yardım
“Farkındalık ve Kazanım Grupları
“Travma Sonrası Destek Grupları
“Psikodrama Grupları
“Aile dizimi çalışmaları
Aile Dizimi Çalışmaları

Bizi rahatsız eden ve devam eden tutumların kökü ailenin kendine özel tarihinde saklıdır. Zayıflamış bağlar, dışlanmış fertler, yarım kalmış sevgiler, evlatlık verilme, savaşlar, göçler, travmalar vb. geçmişte yaşananlar bize kader mirası olarak kalır. Birçok şey yaşanmış bitmiş gibi görünse de aile varlığının ortak vicdanı gereği yaşantımızda belirleyici rol oynar.

Yaşadığımız ve anlam veremediğimiz pek çok yaşamsal tıkanıklığın kuşaklar boyunca tekrarlayan tutum ve davranışların kökeninde geçmiş yaşantıların duygusal faturaları ve sessiz dinamikler vardır.

Aile dizimi etkinliğinde aktif katılımcılar ve dizilim açtıran danışanlar kadar etkinliğe izleyici olanlar da sürece dâhil olur ve etkinliğin duygusal ve davranışsal sonuçlarını kendi üzerilerinde yaşarlar.

*Seminerler terap-İST uzman kadrosu kişisel gelişim seminerlerini, bireylerin kendini tanıması, potansiyelinin ve sınırlılıklarının farkına varıp gerçekçi hedefler belirleyebilmesinde bir araç olarak görmektedir.

Kişisel gelişim eğitimleri, bireylerin güçlük yaşadığı alanlarda başa çıkma becerilerini geliştirerek yaşamda daha verimli, etkili ve mutlu olmalarına olanak sağlar ve yaşam doyumunu arttırmada bir araçtır. Bu amaçla merkezimiz uzman kadrosu tarafından aşağıdaki konularda seminerler düzenlenmektedir.

*Anne Baba Eğitim Programları
*Çocuk ve Ergen Destek Programlar
*Kadın Destek Programları
*Öğretmenler İçin Eğitim ve Destek Grupları
*Ruh Sağlığı Çalışanlarına Yönelik Eğitimler
*Mesleki Gelişim Eğitimleri