Öznur ARI

2001 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olup, 2006 yılında Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

2001-2005 yılları arasında Beyaz Merdiven Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde otizm, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı almış çocuklara bireyselleştirilmiş eğitim programları geliştirmiş ve uygulamıştır. Ayrıca ebeveynlere yönelik grup çalışmalarında rol almıştır. Halen özel öğrenme güçlüğü olan çocuklara okuma-yazma öğretimi çalışmalarına devam etmektedir.

2004 yılında Prof. Dr. Meral BERKEM, 2005 yılında Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan ve 2010 yılında Prof. Dr. Osman SABUNCUOĞLU ile çalışmaya başlamıştır. Çocuk ve ergenlerle dinamik yönelimli psikoterapi çalışmalarının yanı sıra normal gelişen çocuk takibi ve anne-babalara çocuklarıyla ilişkilerini iyileştirmeye yönelik danışmanlık yapmaktadır. Gelişim, dikkat-algı, zeka ve kişilik testleri uygulamada yetkindir. Çocuk ve ergen terapisti olarak çalışmalarına Terap-İST İstanbul’un Terapi ve Eğitim Merkezi’nde devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Yetkin Olduğu Testler

Wisc-4 (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği) – Wisc-r yerini Wisc-4’e bırakmıştır.-

Kliniğe yardımcı diğer zeka testleri ( Cattell 2A, Porteus Labirentleri, Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz, Kent EGY)

Wais-r (Wechsler Yetişkinler İçin Zeka Ölçeği)

DENVER-II Gelişimsel Tarama Testi (2010 Revizyonu)

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Özel Öğrenme Güçlüğü Bataryası

Dikkat Değerlendirme Bataryası

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

Çocuklar için Rorschach, CAT ve TAT     (Rorschach ve Projektif Testler Derneği-Fransız Okulu Yorumu)

Çocuk Çizimlerinin ( “İnsan Çiz”, “Aile Çiz”, “Ağaç Çiz”, “KHTP-Kinetic House Tree Person”)  Projektif Değerlendirilmesi   (Rorschach ve Projektif Testler Derneği)

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)