Psikoloğa gitmemin yararlı olacağını nasıl anlarım?

Yaşadığınız sorunları aşmada güçlük yaşıyorsanız, gün içinde mutsuzluk, kaygı, korku, öfke gibi duygulardan bir ya da birkaçını çok yoğun hissediyorsanız ve bu sizin işlevselliğinize etki ediyorsa uzman klinik psikologlardan terapi yardımı alabilirsiniz. Etkili başetme yöntemlerini güçlendirmek, kendinizi ve düşüncelerinizi keşfetmek sorunları aşmada etkili olacaktır. Değişim için istekliyseniz, aşmak istediğiniz sorunlar ve ulaşmak istediğiniz hedefler varsa bir uzmanın yardımını almak sizin için uygun olabilir.

Bir terapi seansı ne kadar sürer?

İlk görüşmeler dışında seanslar ortalama 50 dakika sürmektedir. İlk görüşmeler diğer seanslardan daha uzun sürebilmektedir.

Sadece tek seans gelsem olur mu?

Terapi düzenli şekilde tekrarlanan seanslardan oluşur. Tek seans ile terapi almış olmazsınız. Tek bir seansla iyileşme, rahatlama beklentisine girmek doğru değildir. Ancak bazı durumlarda birey terapiye başlamak yerine oldukça belirli ve dar bir konuda danışmanlık hizmeti almak isteyebilir. Danışmanlık adı altında gerçekleşen bu görüşmelerde kişi problem hakkında neler yapabileceği konusunda direkt olarak yönlendirilir.